Konsultacje psychologiczne
Konsultacja psychologiczna oferowana w naszych gabinetach jest pierwszym etapem procesu pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej. Jest pierwszym spotkaniem psychologa i osoby, która zgłosiła się do gabinetu. Może to być spotkanie indywidualne lub z parą. Konsultacja psychologiczna ma za zadanie, wstępne rozpoznanie sytuacji życiowej klienta. Podczas konsultacji psycholog pomaga przyjrzeć się problemom życiowym i emocjonalnym osoby. Takie spotkanie pozwala też spojrzeć na problem lub trudność z innej perspektywy. Nie jest możliwe aby podczas jednej konsultacji zająć się całościowym funkcjonowaniem osoby, która się zgłosiła. Dlatego, nie należy spodziewać się, że jednorazowa wizyta rozwiąże problem. Może okazać się, że potrzebne będzie kilka spotkań, aby wspólnie zadecydować o podjęciu pracy terapeutycznej lub innego rodzaju pomocy. Psycholog może zalecić też konsultacja u psychiatry lub innego specjalisty, np. terapeuty uzależnień. W Gabinetach Strefy Relacji na konsultacje psychologiczne zapraszają specjaliści, którzy ukończyli studia psychologiczne. Psychologa obowiązują zasady kodeksu etycznego, jednym z nich jest zachowanie tajemnicy.
- Czas trwania: 50 min
- Cena: 150-200 PLN
Kiedy zgłosić się na konsultację psychologiczną?
Na konsultację psychologiczną warto zgłosić się wtedy kiedy osoba:
• nie radzi sobie z trudnościami w relacjach społecznych (osobistych, zawodowych)
• czuje się zagubiona i nie widzi wyjścia z trudnej sytuacji
• w życiu codziennym ma towarzyszący nadmiarowy lęk
• odczuwa długotrwałe uczucie smutku, przewlekły stres, napięcie
• doświadcza sytuacji kryzysowych (rozwód, śmierć bliskiej osoby, utrata lub zmiana pracy, itp.)
• ma objawy psychosomatyczne (trudne do zdiagnozowania problemy zdrowotne)
• ma potrzebę porozmawiania o swoich problemach ze specjalistą
Konsultacja psychologiczna umożliwia poznanie psychologa i zorientowanie się czy jest to osoba, przy której klient czuje się bezpiecznie i swobodnie. Warto pamiętać, że to klient/pacjent decyduje o tym co i kiedy chce powiedzieć.
Poradnictwo psychologiczne a psychoterapia
Poradnictwo psychologiczne pozwala przyjrzeć się problemom życiowym i emocjonalnym klienta/pacjenta. Skupia się na wzmacnianiu zasobów osoby, która zgłosiła się do gabinetu oraz udzielaniu jej wsparcia. Psycholog może pomóc w rozwoju osobistym, może udzielić wskazówek dotyczących rozwiązania trudnej sytuacji. Natomiast psycholog w roli psychoterapeuty nie udziela rad a pomaga klientowi znaleźć własne rozwiązania.
Konsultacje psychologiczne Warszawa
Jeżeli jesteś zainteresowany konsultacjami psychologicznymi w Warszawie – zapraszamy do kontaktu