Psychoterapia osób dorosłych

Psychoterapia to spotkania skierowane do osób, które chcą rozwijać swój potencjał jak i tych borykającymi się z problemami natury psychicznej jak: lęki, obniżony nastrój, somatyczne dolegliwości, natrętne myśli, uzależnienia, długotrwałe napięcia w mięśniach(ból karku, pleców), zaburzenia odżywiania, zaburzenia sfery seksualnej(impotencja, brak orgazmu, kłopoty z kobiecością, niepłodność), problemy ze snem, kompulsje(niemożność powstrzymania się np. przed wielokrotnym myciem rąk, sprawdzaniem czy są zamknięte drzwi). Na psychoterapii mogą skorzystać zarówno osoby młode, które przechodzą kryzysy z powodu wchodzenia w dorosłość, wyboru ścieżki zawodowej, trudnościach w znalezieniu partnera jak i dojrzałe kobiety i mężczyźni, którzy doświadczają kryzysu w związku, wypalenia zawodowego, trudności wychowawczych albo syndromu „pustego gniazda” po tym jak dzieci wyprowadzą się z domu. 

Psychoterapia to dobre narzędzie do przyglądania się jak człowiek radzi sobie i poszukiwania zasobów na lepsze funkcjonowanie w tej sytuacji jaka jest. Nie jest to magia, która „uzdrowi” Twoje życie, a raczej nauka, która służy wydobyciu na wierzch tego co dana osoba potrafi i znalezieniu najbardziej efektywnych sposób radzenia sobie z trudnościami w życiu.

Psychoterapia osób dorosłych to praca nad tym co teraz jest problemem: lęki, obniżony nastrój, problemy z samooceną, nałogi. Te problemy często mają swoje podłoże w niedostatecznie dobrym wzorcu z dzieciństwa. Warto się przyjrzeć co powoduje trudności i z perspektywy osoby dorosłej świadomie ocenić co dostaliśmy od rodziców i opiekunów, a gdzie mamy braki. Nie służy to ocenie rodziców, żeby móc im mieć za złe swoje niepowodzenia. Teraz jako dorosły masz taką możliwość, żeby zadbać o to co Ci potrzebne do czerpania z pełni życia. To od Ciebie dorosłego zależy czy będziesz szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia. 

Wielu naszych klientów marzy o przeczytaniu książki, która pomoże im samemu radzić sobie z kłopotem i wiele jest poradników, ale jeśli można osiągnąć zadowalający efekt szybciej przy pomocy specjalisty to czy warto tracić czas szukając odpowiedniego instruktarza? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami i skorzystania z możliwości jakie daje psychoterapia osób dorosłych. Na konsultacji omówiony zostanie cel terapii i metody, które najlepiej pomogą Tobie ponownie czerpać radość z życia.

Mariola Stupak psychoterapia Warszawa
Mariola Stupak
natalia dabrowska psychoterapia osób dorosłych
Natalia Dąbrowska
psycholog Marta Zachert psychoterapia osób dorosłych
Marta Zachert
marta groszynska psycholog warszawa
Marta Groszyńska
Close Menu