Cele terapii pary

You are currently viewing Cele terapii pary

Terapia pary ma na celu wydobycie tego, co najlepsze w Tobie i Twoim partnerze.

Wzmacniając Twój związek zyskujesz równowagę i możesz lepiej radzić sobie z problemami życia codziennego, być lepszymi rodzicem i bardziej efektywnym w swojej pracy.
Emocjonalnie satysfakcjonujący związek małżeński jest w zasięgu ręki, ale wiąże się z chęcią głębszego poznania i zobaczenia zarówno siebie, jak i innych jako wyjątkowych istot, ucząc się nawzajem swojego języka miłości, który jest podstawą do budowania poczucia bezpieczeństwa i wzajemnego zrozumienia.

Bezpieczeństwo, a cel terapii pary.

Dlaczego bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie? Wiele wiemy o mózgu, dzięki czemu lepiej rozumiemy, jak działa intymność i jakie czynniki zwiększają szanse powodzenia związku w porównaniu z czynnikami, które zagrażają związkowi. Poczucie bezpieczeństwa i miłości dosłownie łączy się ze sobą przez „hormon miłosny” uwalniany do krwioobiegu, znany jako oksytocyna. Innymi słowy, działania, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa i zaufania, również zwiększają poczucie miłości i szczęścia.
Konkluzja: kiedy człowiek nie czuje się bezpieczny, nie czuje się kochany.

Etapy związku w kontekście terapii pary.

Więź emocjonalna stworzona przez „romantyczną miłość” w pierwszym etapie znajomości, jeśli przetrwa nieuniknioną „walkę o władzę” w drugim etapie, daje perspektywę satysfakcjonującego, trwającego całe życie związku.
Problemy pojawiają się, gdy walki o władzę powoduje nierównowagę, kończy się „zmową””, aby jeden z partnerów czuł się kochany, bezpieczny, ceniony i tak dalej, kosztem drugiego. Większość toksycznych związków wynika z nierównowagi, która aktywuje strach. Właśnie dlatego dla powodzenia terapii potrzebne jest zaangażowanie obu stron na 100%, żeby związek był silny i żywy.
Jednak związek par został zaprojektowany przez naturę jako szkoła na najwyższym poziomie, swego rodzaju poligon. To miejsce, w którym lepiej rozumiesz swojego partnera, rozumiejąc siebie! Uczysz się łączyć ze swoimi wewnętrznymi dążeniami emocjonalnymi i dostrzegać dążenia partnera.

Cele w terapii pary:

 • Pogłębienie wiedzy i zrozumienie siebie, swojego partnera i relacji.
 • Zorganizowanie komunikacji, aby każdy mógł poczuć się wystarczająco bezpiecznie, aby czuć się rozumianym.
 • Rozpoznawanie nawzajem swoich obawy i wiedza, czego każdy potrzebuje, aby czuć się bezpiecznie w związku.
 • Rozróżnianie składania próśb od żądań, dzielenie się kontra wentylowanie, dzielenie się kontra narzekanie.
 • Rozmawianie i słuchanie w taki sposób, aby każdy czuł się akceptowany, ważny i zrozumiany.
 • Zidentyfikowanie wyzwalaczy kłótni i strategii obrony.
 • Wiedza, jak rany w dzieciństwie wpływają na to, jak każde z Was obecnie odnosi się do Waszego związku.
 • Zidentyfikowanie i zamiana ograniczających przekonań na te, które pobudzają cię do współtworzenia wzajemnie wzbogacającego związku.
 • Odkrycie i akceptacja odrzuconych, stłumionych części siebie, które nie pozwalają Ci czuć się wystarczająco bezpiecznie, aby w pełni siebie kochać i szanować.
 • Zidentyfikowanie ograniczających podświadomie skryptów i przekonań, które blokują komunikację oraz powodują reaktywność i obronę.
 • Znalezienie równowagi między tęsknotą za kochaniem a akceptacją i cenieniem jako unikalny współtwórca relacji.
 • Zrozumienie, czego potrzebujesz, aby czuć się kochanym i wyraźne komunikowanie tego swojemu partnerowi.
 • Zidentyfikowanie i zastąpienie starych nawyków, mechanizmów obronnych i strategii radzenia sobie nowymi- wzbogacającymi.
 • Zrozumienie różnic między zdrowym a niezdrowym wyrażaniem gniewu.
 • Odkrycie na nowo romansu i zabawy w swoim związku.

Terapia par jest sprawdzonym, skutecznym sposobem, aby przywrócić parę na właściwe tory, od schematów strachu do miłości i bezpieczeństwa!

Uwaga! Jest to droga dla odważnych i silnych, dla tych, którzy nie boją się inwestować w rozwój siebie i partnera.,

Dodaj komentarz